Şırnak'ta evlerde doğal gaz sevinci

 Doğal gaz  getirilmesi için geçen yıl başlatılan çalışma kapsamında  Şırnak  merkezinde iç bağlantıları tamamlayan yüklenici firma , 200 eve  Doğal gaz  vermeye başladı.

haber7
0

Doğal gaz getirilmesi için geçen sene başlatılan çalışma kapsamında Şırnak merkezinde iç bağlantıları tamamlayan yüklenici firma , 200 eve  Doğal gaz  vermeye başladı.

 

 

Şırnaklıların yıllardır özlemini çektiği  Doğal gaz  çalışmaları , Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) tarafından yapılan ihale sonrası bölgenin zorlu coğrafi koşullarına rağmen tamamlandı.  İl merkezinde iç bağlantıları tamamlayan yüklenici firma , Şehri Nuh Mahallesi ve  Şırnak  Üniversitesi kampüsündeki 200 daireye  Doğal gaz  vermeye başladı. 

Şırnak Belediye Başkan Vekili  Turan Bedirhanoğlu  , AA muhabirine yaptığı açıklamada , kent merkezinde yaşanan değişim ve dönüşümle beraber enerji ihtiyacın hissedildiğini , bunu da karşıladıkları için mutlu olduklarını söyledi.  Bedirhanoğlu , 2016 yılının temmuz ayında Mardin den  BOTAŞ  tarafından yapımına başlanan ulusal iletim hattının kasım ayında kente ulaştığını , yüklenici firma tarafından da şehir merkezinde iç dağıtımının sağlandığını belirterek , şöyle dedi: "Başta üniversitemiz olmak üzere , sanayi sitesi , toplu konutlarımız ve üniversitemizin içindeki konutlar şu anda aktif olarak  Doğal gaz  kullanımına başladı. Yaklaşık 200 ev aktif kullanıcı olarak  doğal  gazdan yararlanmaktadır. Bunun dışında da bin 50 konutumuza  Doğal gaz  arzı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =