Yüzde 30 indirim geldi! İşte fiyatlar...

TCDD Taşımacılık , son yıllarda iç turizmin gözdesi haline gelen  Doğu Ekspresi  , Van Gölü Ekspresi gibi trenlerin yanı sıra İstanbul-Sofya Ekspresi ile de Avrupa rotasını keşfetmek isteyenlere farklı bir imkan sağlıyor.

haber7
0

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre , Türkiye de son yıllarda ekonomik , iş , eğitim ve turizm amaçlı seyahatlerde tercih edilen ulaşım araçlarının başında tren geliyor. TCDD Taşımacılık tarafından işletilen Ankara-Eskişehir-İstanbul , Ankara-Eskişehir , Ankara-Konya , Konya-Eskişehir-İstanbul yüksek hızlı demir yolu hatlarında günde 25 bin ,  Doğu Ekspresi  ,  Van Gölü Ekspresi  , İzmir Mavi Treni , Güney Kurtalan Ekspresi konvansiyonel trenlerinde 45 bin yolcuya hizmet veriliyor.

Uluslararası yolcu taşımacılığında ise 20 Şubat 2017 den beri İstanbul (Halkalı)-Sofya güzergahında her gün karşılıklı olarak işleyen İstanbul-Sofya Ekspresi ile Avrupa ya ulaşımda en kolay ve en ekonomik seçenek sunuluyor.

İstanbul-Sofya Ekspresi , TCDD Taşımacılık tarafından sağlanan 2 yataklı ve 1 kuşetli vagon ile işletiliyor. TVS 2000 tipi yataklı ve kuşetli vagonlar konforlu ve keyifli yolculuklarıyla biliniyor.

Halkalı dan her gün 22.40 ta , Sofya dan 21.00 de hareket eden ekspresin seyahati yaklaşık 9 saat 50 dakika sürüyor. Eksprese ilave edilen vagonlarla yaz aylarında Bükreş ve Belgrad bağlantıları da sağlanıyor.

Talebin her geçen gün arttığı bu hattan 2017 de toplam 13 bin , 2018 de 19 bin yolcu taşındı.

TARİFEDE YÜZDE 30 İNDİRİM

Uluslararası demir yolu yolcu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =