30 milyon liralık cezayı yargıya taşıyor

Rekabet Kurumu tarafından  CEZA  kesilen 9 beyaz et üreticisi arasında yer alan Banvit'ten açıklama geldi. Kurum tarafından tavuk eti üretimi ile ilgili rekabet kurallarının ihlal ettiği iddiasıyla başlatılan soruşturma kaps

haber7
0

Rekabet Kurumu , Piliç eti üretiminde faaliyet gösteren 19 teşebbüs ile Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği hakkında yürütülen soruşturmanın sonucunu açıkladı.

9 ŞİRKETE 157 MİLYON LİRA CEZA!

Kurumdan yapılan açıklamada; fiyat düzeyini birlikte belirlemek ve Ege Bölgesi’nde arzın kontrolüne yönelik bilgi paylaşımında bulunmak suretiyle rekabeti ihlal ettiği gerekçesiyle piliç eti üretiminde faaliyet gösteren 9 şirket ile rekabeti kısıtlayıcı davranışları kolaylaştırıcı eylemleri nedeniyle Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneğine toplam 156  milyon  703 bin 144 lira idari para cezası verilmesi kararlaştırıldı.

Kurum tarafından  CEZA  kesilen beyaz et üreticileri ise; Abalıoğlu ,  Banvit  ,- Beypi , CP EgeTav , Er Piliç , Gedik , tavukçuluk , Keskinoğlu ve Şenpiliç şeklinde sıralandı.

Rekabet Kurumu , soruşturmaya konu diğer 10 şirkete ise kanunu ihlal etmedikleri nedeniyle idari para cezasına yer olmadığına karar verdi.

Rekabet Kurumu tarafından  CEZA  kesilen şirketlerden biri olan  Banvit  ten hissedarlarına yönelik açıklama geldi.

30.5 MİLYON LİRA CEZA

Şirketten yapılan açıklamada Rekabet Kurumu tarafından toplamda 30.518.617 ,48 TL tutarında idari para cezası ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =