Tanzim hedefe ulaştı

Meyve ve sebze fiyatlarındaki fahiş fiyatlar üzerine hayata geçirilen  Tanzim  satış noktası uygulaması önemli bir fiyat dengelenmesi sağladı. Uygulamayla beraber dev marketlerde de ürünlerin fiyatları aşağı çek

haber7
0

Sebze ve meyvede spekülatif fiyatların ardından faaliyete geçen  Tanzim  satış noktaları fiyatların dengelenmesinde önemli rol oynadı. Patates , soğan gibi daha önce fiyatı akılalmaz rakamlara ulaşan ürünler  Tanzim  satış noktasındaki fiyatlara yaklaştı. 8 ilde kurulan 111  Tanzim  satış noktasına , domates , patates ve soğanın da aralarında bulunduğu yaklaşık 14 bin ton yaş sebze ve meyve satıldı. İstanbul , Ankara , Bursa , Balıkesir , Samsun , Gaziantep , Trabzon ve Şanlıurfa olmak üzere 8 ilde 111 noktada faaliyet gösteren  Tanzim  satış noktalarında sebze ve meyvenin yanı sıra kuru bakliyat da eklenmişti. 26 Şubat’ta başlayan satışlarda toplamda 30 bin ton ürün satıldı.

TEZGAHTA FİYATLAR DENGELENDİ

Tanzim satış noktalarıyla fiyatların dengelenmeye başladığını söyleyen Tarım Kredi Genel Müdürü  Fahrettin Poyraz  , “Bizim satışları başlatmamızın ardından dev marketler de fiyatlarını aşağıya çekti. Bugün gelinen noktada vatandaşlarımız için uygun fiyatlı meyve-sebze ve bakliyat bulabilecekleri alternatifler üretildi.  Tanzim  an itibariyle hedefine ulaştı" dedi. Fiyat spekülasyonunun oluştuğu ürünlere müdahalenin yapılacağını söyleyen Poyraz , ürünlerde fahiş fiyat olması durumunda  Tanzim  noktasına o ürünü de taşımaya devam edeceklerini dile getirdi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =