Büyük skandal! 2,1 milyar dolar kayıp

ABD'de Pentagon Teftiş Kurulunun raporu , uçak parçaları için harcandığı ifade edilen 2 ,1  milyar  dolarlık fonun ne zaman ve hangi parçalar nedeniyle harcandığının bilinmediğini ortaya çıkardı.

haber7
0

ABD de yüksek maliyeti ile gündeme gelen "F-35 Lightening II" beşinci nesil savaş uçağı programı , bu sefer de "kayıt dışı maliyet" iddiasıyla tartışmaya neden oldu.

2.1 MİLYAR DOLARIN 3.4 MİLYONU KAYITLI

Raporda , Teftiş Kurulunun , savunma devi Lockheed Martin in F-35 in parçalarına harcadığını belirttiği 2 ,1  milyar  doların sadece 3 ,4 milyon dolarının kaydının Pentagon da bulunduğu , kalan miktarla ilgili başka herhangi bir kayıt tutulmadığı belirtildi.

PENTAGON A "2.1 MİLYAR DOLARIN KALANI NEREDE" SORUSU

Pentagon un devlet mallarını doğru yönetemediği , kontratları düzgün ihale edemediği ve bu konuda diğer ilgili kurumlarla koordinasyon kurmadığı vurgulanan raporda , şu ifadelere yer verildi:

"Sonuç olarak Savunma Bakanlığı , F-35 in gerçek değerini tam olarak bilmiyor ve bakanlıkta F-35 programı için 2 ,1  milyar  dolarlık devlet mülkiyetinin yüklenicilerce uygun şekilde değerlendirildiğini bağımsız olarak teyit eden bir kayıt bulunmuyor. Doğru kayıtlar olmadan , F-35 program yetkililerinin , mülkiyetin değerine ilişkin bir görüşü ve devlet mallarını nasıl kullandığına yönelik ana yükleniciden hesap sormak için bir ölçüt bulunmuyor."

TANESİ 100 MİLYON  dolar  , BAKIMI DA ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =