Avrupa ülkesinde mescide saldırı!

Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de bir  mescide  iki sabah arka arkaya saldırılar düzenlendi.

haber7
0

Mellunmaki semtinde bulunan mescidine yönelik saldırılarda maddi hasar meydana geldi. Mescidi kullanan cemaatin yönetim kurulu üyesi Hasan Sahim , yaptığı açıklamada , mescidin duvarlarına İslam a ağır hakaretler  içeren ifadeler yazıldığını belirtti.

 

 

Helsinki Emniyet Müdürlüğünden Komiser Sampo Suomala da çirkin  saldırı  ile ilgili suç duyurusunda bulunulduğunu ve olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

Öte yandan ,  Helsinki  Emniyet Müdürlüğü Suçları Önleme Dairesi Yöneticisi Jari Taponen , Twitter hesabından yaptığı açıklamada ,  Yeni Zelanda  daki camilere yönelik terör saldırılarıyla ilgili yorumda bulunurken , Finlandiya daki Müslümanların da sürekli nefret suçlarına maruz kaldıklarını ifade etti.

 

 

Taponen açıklamasında , nefret söylemlerinin toplumda alışageldik güncel bir konu gibi algılanmasının , bir süre sonra suçların da sıradan vakalar gibi genelleşmesine neden olabileceği uyarısında bulundu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =