THY'nin İstanbul-Çanakkale uçuşları başladı

Türk Hava Yolları (THY) tarafından  İstanbul  ile Çanakkale arasında seferlere başlandı.

haber7
0

İstanbul Havalimanı ndan havalanan  THY  uçağı ,  Çanakkale  Havalimanı na indi.

"Çanakkale" adlı uçak , iniş sırasında oluşturulan su takının altından geçti. Daha sonra yolculara ikramlarda bulunuldu.

Karşılama töreninde konuşan  THY  Yurt İçi Satış Başkanı Emre Menevşe ,  İstanbul  dan gelirken kente yaklaştıkları sırada kaptan pilotun  Çanakkale  ile ilgili bir duygusal konuşma yaptığını söyledi.

Bu andan itibaren bir duygu yoğunluğu yaşadıklarını belirten Menevşe , "Kaptanımız , Gelibolu Yarımadası ve şehitlikler üzerinde birkaç tur attı ve özellikle 18 Mart  Çanakkale  Zaferi ve şehitlerimiz hakkında ifadelerde bulundu. Bizlere de bu sözler ciddi manada duygu yoğunluğu yaptı. Bu duygu yüküyle uçaktan inmiş olduk. 3 gün sonra 18 Mart  Çanakkale  Zaferi ni anacağız.  THY  olarak böylesine önemli günlerde İstanbul-Çanakkale seferini başlatmamız ayrı bir önem ifade ediyor.  Çanakkale  ye şu anda haftada 3 sefer planlaması yaptık.  Çanakkale  yi sadece Türkiye’ye İstanbul’a bağlamıyor ,  İstanbul  üzerinden bütün dünyaya bağlıyor olacağız." diye konuştu. 

Törene , AK Parti  Çanakkale  Milletvekili Jülide İskenderoğlu ,  Çanakkale  Vali Yardımcısı Tahir Şahin , Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Çanakkale-Körfez Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Çelik , Havaalanı Müdürü Yaşasın Şahbaz ile  THY  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =