HDP'li Sezai Temelli: Yavaş ve İmamoğlu Bizim Oylarımızla Seçilecek

 HDP  EŞ Genel Başkanı  Sezai   Temelli  ,  CHP  ile kurdukları ittifakı bir kez daha itiraf etti.  Temelli  , "Mansur  Yavaş  da bilecek ki seçilmişse  HDP  oyları ile seçilecektir. Ekrem  İmamoğlu  seçilmişse bilecek ki o şehirde ya

haber7
0

Yerel seçimlerde batı şehirlerinde  CHP  , İyi Parti ve Saadet Partisi adaylarıyla  ittifak  kuran  HDP  , aday çıkarmama kararı verdi. Fakat  HDP  nin bu partilere destek vermesi seçmende tepkilere neden oluyor. CHP , İyi Parti ve Saadet Partisi tepkilerden çekindiği için meydanlarda  HDP  ile iş birliğini söylemekten kaçınıyor. Bu durum Kandil in siyasi kanadı  HDP  de büyük rahatsızlığa sebep oldu."BİZİM OYLARIMIZLA SEÇİLECEKLERİNİ BİLSİNLER"

İstanbul ve Ankara da  CHP  adaylarına destek veren  HDP  nin Eş Genel Başkanı  Sezai   Temelli  , Mansur  Yavaş  ve Ekrem  İmamoğlu  nu uyardı. Temelli , "Mansur  Yavaş  da bilecek ki seçilmişse  HDP  oyları ile seçilecektir. Ekrem  İmamoğlu  seçilmişse bilecek ki o şehirde yaşayan 3 milyon Kürdün oyu ile seçilecektir." sözlerini kullandı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =