Hisarcıklıoğlu: İstihdamda pozitif ivmeyi başlattık

TOBB Başkanı Rifat  Hisarcıklıoğlu  "Anadolu'daki oda ve borsa başkanlarından gelen ilk sinyaller gayet olumlu.  İstihdamda   pozitif   ivmeyi   başlattık  , devamı da gelecek inşallah" dedi.

haber7
0

"İstihdam Seferberliği 2019 İstanbul Buluşması"nda konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat  Hisarcıklıoğlu  , TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın yeni bir  istihdam  seferberliği başlatması konusunda iş dünyasına çağrıda bulunduğunu anımsattı. 

Bunun ardından yeni , kapsamlı ve cesur bir teşvik paketi hazırlandığına işaret eden  Hisarcıklıoğlu  , bugüne kadar verilmeyen bir teşvikle yeni  istihdam  yapacaklar için daha önce olmayan maaş desteği ve sonrasında vergi ve prim indiriminin geldiğini anlattı.  Hisarcıklıoğlu , 25 Şubat ta başlatılan İstihdam Seferberliği nin ardından her ildeki , oda ve borsa bünyesinde , destek ve teşvik tanıtım merkezlerinin kurulduğunu anımsatarak , kampanyayı tüm ülke çapında tanıtarak , en geniş katılımın sağlanması için çalıştıklarını söyledi.  Hisarcıklıoğlu , şu değerlendirmelerde bulundu:  "Buradan tüm iş dünyamıza ve işverenlere de tekrar çağrıda bulunuyorum; Türkiye’nin gücüne ve geleceğine güvenin ,  istihdam  kampanyasına katılın , bu tarihi desteklerden faydalanın. Biz küçük firmayız , ilave 1 kişi alsak ne olacak demeyin.  Bakın eskiden büyüklerimiz anlatırdı; Nemrut , ona karşı gelen İbrahim Peygamberin ateşte yakılması için emir vermiş. Nemrut’un askerleri de meydanda büyük ateş yakmış. Herkes korku ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =