ABD Kongresine Kaşıkçı çağrısı! İnisiyatif alın

ABD'de faaliyet gösteren 11 insan hakları örgütü , Cemal  Kaşıkçı  cinayeti konusunda Kongreye bir mektup göndererek "inisiyatif alın"  çağrısı  yaptı.

haber7
0

"Önce İnsan Hakları" adlı örgütün öncülüğünde bir araya gelen 11 insan hakları örgütü , Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesine mektup gönderdi.

Mektupta , Komiteden 2 Ekim 2018 de İstanbul daki  Suudi Arabistan  Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin faillerinin bulunması konusunda ilave adımlar atması talep edildi.

Daha önce Kaşıkçı konusunda  Trump  yönetimine çağrıda bulunan Komite Başkanı Demokrat  Eliot Engel  ve Cumhuriyetçi üye  Michael McCaul  a hitaben yazılan mektupta , ilgili kişilerin Komite tarafından oturuma davet edilmesinin konunun aydınlatılmasına yardım edeceği vurgulandı.

Mektuba; Önce İnsan Hakları , Gazetecileri Koruma Komitesi ,  Freedom House  , İnsan Hakları İzleme Örgütü , PEN America ve Sınır Tanımayan Gazeteciler gibi insan hakları örgütleri imza attı.

Suudi gazeteci Kaşıkçı , evlilik işlemleri için 2 Ekim 2018 de girdiği  Suudi Arabistan  ın İstanbul Başkonsolosluğu nda öldürülmüştü.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =