Milli 5G Projesi'nin üç ürünü başarıyla test edildi

Uçtan Uca Yerli ve  Milli  5G (UUYM5G) Projesi'nin ürünlerinden "5G Çekirdek Şebeke" , "5G Anahtarlayıcı" ve "5G Element Yönetim Sistemi" birbirlerine entegre edilerek şebekeye kayıt olma v

haber7
0

Uçtan Uca Yerli ve  Milli  5G (UUYM5G) Haberleşme Şebekesi  Projesi  nin ikinci çalıştayı ve yürütme kurulu toplantısı , Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi (HTK) organizasyonuyla , Turkcell ev sahipliğinde Turkcell Küçükyalı Plaza da gerçekleştirildi.

 

 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) , HTK firmaları ve üç operatörün teknik ekiplerinin katıldığı çalıştayda , projede şekillenmeye başlayan sekiz üründen üçüne ait ilk tanıtım gerçekleştirildi. Bu kapsamda projedeki üç ürün grubuna ait demo senaryosunun gösterimi yapıldı.

UUYM5G  Projesi  nin ürünlerinden "5G Çekirdek Şebeke" , "5G Anahtarlayıcı" ve "5G Element Yönetim Sistemi" birbirlerine entegre edilerek şebekeye kayıt olma ve data bağlantısı senaryoları  başarıyla   test  edildi.

 

 

UUYM 5G Proje toplantılarının ardından HTK nın "Yerli Ürün Tanıtım Etkinliği" gerçekleştirildi.

Etkinliğe , Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan , Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof Dr. Davut Kavranoğlu , BTK Başkan Yardımcısı Gazali Çiçek , OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın , HTK Yönetim Kurulu Başkanı Veli Murat Çelik , Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı (CTO) Yusuf Kıraç , Vodafone CTO su Mallik Rau , Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin , Turkcell Tedarik Zinciri Yönetiminden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =