CHP'li 3 belediye meclis üyesi partisinden istifa etti

İzmir'in Bayraklı ilçesinde , CHP'li 3  belediye   meclis   üyesi  partilerinden  istifa  etti. Bayraklı Belediyesi  meclis   üyesi  Şeref Balbay , istifaya ilişkin yaptığı açıklamada "Başka bir partiye geçişim s

haber7
0

İzmir in Bayraklı ilçesinde ,  CHP  li 3  belediye   meclis  üyesi partilerinden  istifa  etti.

Bayraklı Belediyesi  meclis  üyeleri Şeref Balbay , Mustafa Karaman ve Alim Şenay partilerinden  istifa  ettiklerini açıkladı.

Balbay , yaptığı açıklamada ,  CHP  nin Bayraklı da  belediye  başkan adayı gösterdiği Serdar Sandal ın ilçeye uygun olmadığını ifade ederek , "CHP Genel Merkezi öyle bir aday gösterdi ki , Genel Başkan ın eşinin akrabası olduğu söyleniyor. Genel Başkan akrabasını aday gösterecekse Tunceli ye götürsün aday yapsın. Aday , Bayraklı mozaiğini temsil etmiyor. Adayın bu mozaikte karşılığı yok. Onun hayat görüşünü Bayraklılara anlatmakta zorluk çekiyoruz." diye konuştu. Sandal ın aday gösterilmesinin yanlış olduğunu söyleyen Balbay , "Başka bir partiye geçişim söz konusu değil ama tepki noktasında AK Parti nin Bayraklı  belediye  Başkan Adayı Ali Aslan ı destekleyeceğim. Seçime kalan sürede onun yanında olacağım. Diğer iki arkadaşımla ortak hareket ediyoruz. Onlar da Aslan ı destekliyor." dedi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =