Beyin göçünde ibre tersine dönüyor

Fransa'da 20 yıl kalarak mesleki kariyerinde ilerleme sağlayan Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Murat Çağ , Türkiye'ye dönerek buradaki hastalara hizmet vermeye başladı.

haber7
0

Fransa da 20 yıl kaldıktan sonra  Türkiye  ye dönen Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Murat Çağ , nitelikli ,  Türkiye  nin değerine değer katacak beyinlerin ülkeye dönmeyi tercih ettiğini belirterek , "Bir ülke stabil ise insanlar gelir , değilse o ülke insanı dışarıya doğru gider. Şu an  Türkiye  de doktor ve sağlık alanları dahil , diğer branşlarla ilgili de dönüşü kolaylaştıran ,  Türkiye  deki yaşama hızlıca girmeyi sağlayan bir kanunlaşma süreci var.  Beyin  göçünde  ibre   tersine  dönüyor" dedi.

 

 

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi nde eğitim ve uzmanlığını tamamladıktan sonra gittiği  Fransa  da 20 yıl kalan ve mesleki kariyerinde ilerleme sağlayan Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Murat Çağ ,  Türkiye  ye dönerek buradaki hastalara hizmet vermeye başladı.

Çağ ,  Fransa  da kariyerini sürdürmek isterken yaşadığı zorlukları ve  Türkiye  ye dönme kararını , değerlendirdi.

 

 

Düzenini  Fransa  da kurup , 20 yıl doçentliğe kadar yükseldiği kariyer yolculuğunda maruz kaldığı psikolojik baskıları anlatan Çağ , 5 ay önce babasının rahatsızlığı nedeniyle ailesiyle birlikte  Türkiye  ye dönerek , özel bir hastanede Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı olarak göreve başladığını söyledi.

"Psikolojik baskılarla karşılaştım"

Doç. Dr. Çağ , Türk kimliğiyle Batı da ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =