Martı Projesi'nin ilk etabı açılıyor

 Martı   Projesi  olarak bilinen ve yapımına Temmuz 2016’da başlanan  Kabataş  Meydanı ve Transfer Merkezi Projesi’nin ilk  etabı  yarın (Cuma) sabah açılıyor.

haber7
0

Martı  Projesi  olarak bilinen  Kabataş  Meydan düzenlemesi ve Transfer Merkezi Projesinin ilk  etabı  15 Mart ta açılıyor. İlk etabın açılışından sonra  Kabataş  İskelesi nden ilk vapur seferleri başlayacak.

 

Projenin ilk etabında , şehir hatlarına ait 700 metrekarelik terminal binası ile 2 iskele hizmete hazır olacak.

32 BİN 500 M2 MEYDAN

Projenin ikinci etabında , 32 bin 500 metrekarelik meydan yapılacak. 18 bini 400 metrekaresi sert zemin , 14 bin 142 bin metrekaresi yeşil alan olacak.

2020 DE TAMAMLANACAK

Projenin ikinci etabının Ekim 2020’de tamamlanması planlanıyor. Tüm iskeleler kullanıma açıldığında şehir hatlarının yanı sıra motorlar , İDO ve BUDO gemileri Kabataş’tan sefer yapabilecek. Ayrıca turistik gemiler de yolcu indirip bindirebilecek.

2’nci etap tamamlandığında  Kabataş  Meydanı , toplu ulaşım sistemlerinin entegre olacağı ve otoparkın yer aldığı çok önemli bir transfer merkezi olacak.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =