Sinop'ta , 18 Mart-5 Nisan tarihlerinde  roket  ve  füze  atışı yapılacağı belirtilerek , atış saatlerinde balıkçıların denize açılmaması gerektiği bildirildi.

haber7
0

Ordu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada , Kara Kuvvetleri  Komutanlığına bağlı 58. Topçu Tugay Komutanlığınca , 18 Mart - 5 Nisan 2019  tarihlerinde MSB  Sinop   Atış Alanı  ndan (Test Merkezi) NOTAM-NOTMAR sahası ve  süresi içerisinde belirtilen hedeflere roket ve füzeatışları icra edileceği  aktarıldı.

Gerçekleştirilecek  roket  ve  füze atışı  nedeniyle Ulaştırma ve Altyapı  Bakanlığı ,  Sinop  , Samsun ,  Ordu  ,  Giresun  ve  Trabzon  Valilikleri ve Sahil Güvenlik  Komutanlığının uyarıldığı vurgulanan açıklamada , gerekli güvenlik tedbirlerinin  alınması istendi.

Açıklamada , şu bilgilere yer verildi:

"Yapılan uyarıda , atış faaliyetinin emniyetli bir şekilde icra  edilmesi , herhangi bir can ve mal kaybına neden olunmaması maksadıyla 18 Mart-5  Nisan 2019 tarihleri arasında , sabah 07.00 den akşam 18.00 e kadar  Sinop  tan Doğu  Karadeniz e doğru (Samsun dan  Trabzon  a kadar) yer alan bölgede liman çıkışı  yapacak teknelerin uyarılması ve söz konusu tarih ve saatlerde balıkçıların  denize açılmamalarına yönelik bilgilendirilmesi istendi."

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =