2019 Şaban ayı ne zaman? Bu ayda kılınacak namaz tutulacak oruçlar...

 Şaban   ayı  , maneviyat ve faziletlerle yüklü bir ay olması nedeniyle Müslümanlar tarafından son derece önem gösterilmektedir. Peki  2019  yılı itibariyle  Şaban   ayı  hangi güne denk gelmektedir. İbadetlerine yön

haber7
0

Ramazan ayının habercisi olan  Şaban   ayı  bu yılda ibadetlerle , dualarla , namazlarla , oruçlarla karşılanacak. Rahmet , merhamet ve mağfiret  ayı  olan  Şaban  ayında , her yıl olduğu gibi bu yıl da en verimli bir şekilde geçirilerek faziletinden ve maneviyatından yararlanılacak. “Her kim  Şaban  ayına değer verir , onda Allahu Teala’dan sakınırsa , taatıyla amel ederse , Allahu Teala onun günahlarını bağışlar ve o sene vuku bulacak tüm belalardan ve hastalıklardan kendini emin kılar.” Böylesine önemli bir ay olan  Şaban   ayı  Müslümanlar tarafından merakla bekleniyor.

Peki , milyonlarca kişi tarafından yoğun bir şekilde merak duyulan ve sorgulamaya alınan bir konu olan  2019  yılı itibariyle  Şaban   ayı  ne  zaman  başlıyor? 

Müslümanların en önemli  zaman  dilimlerinden birisi olan 3 aylar 8 Mart  2019  tarihinde başladı. Üç Aylar ın ikincisi olan  Şaban   ayı  6 Nisan  2019  Cumartesi günü başlayacak.

2019 KANDİL GÜNLERİ NE ZAMAN?

2 Nisan  2019  Cuma günü Miraç Kandili.

19 Nisan  2019  Pazartesi günü Berat Kandili.

8 Kasım  2019  Pazartesi Mevlid Kandili.

2019 RAMAZAN NE  zaman  BAŞLIYOR NE  zaman  BİTİYOR?

Ramazan ın 1. günü ise 5 Mayıs  2019  pazar günü başlayacak. 4 Haziran , Salı  2019  günü ise ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =