Bakan bu sözlerle duyurdu: Baba oğluna vermiyor

Tarım ve Orman Bakanı  Bekir Pakdemirli  , kaz yetiştiriciliğini desteklediklerine işaret ederek , "En az bin adet damızlık kaz ve en az 500 adet ticaret kazına sahip üreticiye , yeni kümes yapımı ve alet ekipman alımına yüzde 7

haber7
0

Pakdemirli , Ardahan Üniversitesi (ARÜ) Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonu nda düzenlenen "Tarım ve Orman Sektör Toplantısı"ndaki konuşmasında , Ardahan da olmaktan dolayı son derece memnun olduğunu dile getirdi.

Hayvancılığa çare bulunacaksa Ardahan ve Kars gibi yerlerde bulunması gerektiğini belirten  Bakan  Pakdemirli , şunları kaydetti:

"Meraların yüzde 40 olduğu bu alanları kullanarak ancak bu şekilde hayvancılıkla ilgili maliyetlerimizi düşürebilir , tamamıyla dışa bağımlılıktan yüzde 100 kurtuluruz. Çareyi buralarda aramamız gerekiyor. Tekrar Türkiye yi ihraç eder hale getirmek istiyorsak , burada mera olan hazineleri mutlaka kullanmamız lazım. Cennet vatanın cennet köşesi Ardahan."

24 Haziran da halktan vize alındığını anlatan Pakdemirli , bu vizenin Recep Tayyip Erdoğan ın 2023 e kadar Türkiye yi yönetmesini amaçladığını söyledi.

Bekir Pakdemirli , Ardahanlıların da desteğiyle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ne geçildiğini anlatarak , şöyle konuştu:

"Bu sistem ile hizmet daha hızlı ve verimli hale geldi. 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri nden sonra da havza bazlı üretimin yanı sıra havza bazlı yönetime geçilecek. Yani 3-4 şehri bir arada yöneterek yerinde karar verilecek , yerinde teşvik verilecek , yerinde problemlerin çözümü konusunda önemli adım atmış olacağız. Asıl problemlerin çoğu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =