Fotokapan tarafından görüntülendiler!

Burdur'da doğaya konulan 20  fotokapan  , bölgedeki yaban hayatı çeşitliliğini gözler önüne sererken , kaçak avcıları da görüntüledi.

haber7
0

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar  Burdur  6 ncı Bölge Müdürlüğü nün doğada kurduğu fotokapanlardan elde edilen görüntüler ,  Burdur  un yaban hayatını gözler önüne serdi. İl genelinde çeşitli yerlere kurulan 20 fotokapanla hem kaçak avcılıkla mücadele hem de yaban hayvanlarının tespiti amaçlanıyor. Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürü  Rıza Kamil  , "Burdur un memeli faunasının tespiti , takip edilmesi , halka tanıtılması ve farkındalık oluşturulması anlamında büyük katkıları olan  fotokapan  cihazları , aynı zamanda kaçak avcılıkla mücadelede de önemli yer tutuyor. Görüntülerin incelenmesiyle herhangi bir yasa dışı avcılık unsuru tespit edildiği takdirde müdürlüğümüz  tarafından  gerekli yasal işlemler uygulanıyor" dedi.

 

 

Fotokapanlardan 1 Ocak tan bu yana elde edilen gece ve gündüz görüntülerinde keklik , yaban domuzu , çakal , kurt , tilki , tavşan ve vaşak gibi yaban hayvanlarının görüntüleri kaydedildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =