Terör örgütleri PKK/YPG ile DEAŞ arasında çatışma çıktı! Ölüler var

Suriye'nin  Deyrizor  ilinde  Terör  örgütü YPG/PKK ile yapılan anlaşmaya uymak istemeyen yabancı DEAŞ'lılar ile bölgeyi işgal eden YPG/PKK arasına  çatışma  çıktı.

haber7
0

Suriye nin Deyrizor ilinde bir beldede sıkışan terör örgütü DEAŞ mensubu küçük bir grup ile terör örgütü YPG/PKK arasında çatışma çıktı.

 

 

YPG/PKK ve  ABD  , Suriye-Irak sınırındaki  Deyrizor  ilinin Bagoz beldesinde bulunan bahçe ve kampların yer aldığı alanda sıkışan son  DEAŞ  lı grupla 15 Şubat ta tahliye konusunda anlaşmaya varmıştı. Anlaşma çerçevesinde o tarihten itibaren çok sayıda  DEAŞ  lı beldeden ayrılarak teslim olmuştu.

Yerel kaynaklara göre , iki terör örgütü arasındaki anlaşmaya katılmayan  DEAŞ  içindeki yabancılardan oluşan küçük bir grup ile YPG/PKK  arasında  dün gece çatışma başladı.

 

 

KOALİSYONDAN HAVA DESTEĞİ: ÖLÜLER VAR

Son grubun da teslim olması için saldırı başlatan YPG/PKK ya koalisyon da hava desteği verdi.  ABD  öncülüğündeki koalisyon güçlerinin  DEAŞ  lıların bulunduğu "kamplar bölgesi" olarak bilinen alana düzenlediği hava saldırısında aralarında  DEAŞ  lıların da olduğu 8 kişi hayatını kaybetti. Ölenler  arasında  sivillerin olup olmadığı bilinmiyor. Koalisyondan konuya ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

YPG/PKK-DEAŞ ARASINDAKİ ÇATIŞMA

AA , 2 Mart ta iki terör örgütü arasındaki tahliye anlaşmasının içeriğine ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =