Dili boğazına kaçan kaleciyi hakem kurtardı

Osmaniye'de karşılaşma sırasında  Dili   boğazına   kaçan  kaleci , hakemin müdahalesiyle yaşama döndü.  hakem  Hanifi Temurtaş'ın , bugüne kadar yönettiği karşılaşmalarda benzer durum yaşayan 5 futbolcuya da

haber7
0

Merkez sentetik sahada oynanan  Osmaniye  İdmanyurdu-Sitespor maçının 36. dakikasında  Osmaniye  İdmanyurdulu kaleci Yavuz Gören (32) , rakibiyle mücadele sırasında düştü. Baygınlık geçiren Gören in  Dili   boğazına  kaçtı.

Çağırılan ambulans beklenirken maçın orta hakemi Hanifi Temurtaş , parmaklarıyla futbolcunun boğazını tıkayan dilini dışarı çıkarıp nefes almasını sağladı. Daha sonra ambulanstaki görevlilerin müdahale ettiği futbolcunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Acil müdahale konusunda tecrübeli çıktı

Hakem Hanifi Temurtaş , futbolcunun nefessiz kaldığını görünce müdahale ettiğini söyledi. Bugüne kadar yönettiği 5 maçta benzer olayla karşılaştığını belirten Temurtaş şöyle konuştu; "Osmaniye de 20 yıldır hakemlik yapıyorum. Eğitim seminerlerimizde bu tür olaylara karşı ne yapılması gerektiği konusunda da bilgi veriliyor. Kaleci Yavuz’un dilinin  boğazına  kaçtığını ve nefessiz kaldığını görünce müdahale ettim. Dişleri kilitlenmişti , çenesini açtım. Parmağımla  boğazına  kaçan dilini çıkardım. Daha önce de görev aldığım maçlarda 5 sporcunun  Dili   boğazına  kaçmıştı. Onlara da aynı şekilde müdahale etmiştim"

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =