Sınırda akılalmaz olay! Ses çıkarmasınlar diye...

Kapıkule Sınır Kapısı'nda yurda kaçak sokulmak istenen sultan cinsi 26 papağan bulundu.

haber7
0

Alınan bilgiye göre , Türkiye ye giriş yapmak üzere sınır kapısına  gelen otomobil şüphe üzerine Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü  personelince detaylı şekilde arandı.

Araçtaki iki karton kutunun içerisinden ilaçla uyutulmuş ve hareket  etmemeleri için özel hazırlanmış keseye sıkıştırılmış 26 papağan ele geçirildi.

Yurda kaçak sokulmak istenen 26 papağan , protokol gereği işlemlerin  tamamlanması sonrası yediemine teslim edildi.

Papağanlara yedieminlik yapan veteriner hekim Feyza Güner Gökpınar ,  hayvanların ticari bir mal gibi görülmesinin yanlış olduğunu söyledi.

Kaçakçının para kazanması uğruna çektikleri acıyı her insanın  yüreğinde hissetmesi gerektiğine vurgu yapan Gökpınar , "Bu hayvanlar aynı  insanlar gibi hisleri ve duyguları olan canlılar. Hayvanların bir mal gibi  satılmasına karşıyız. Şu an çektikleri acılar insanlığa sığacak pozisyonlar  değil. Lütfen buna engel olalım. Bunlar için yaptırımlar olsun. Onlar da aynı  bizler gibi canlı. Çorap gibi özel bir şey yapmışlar papağanları içerisine  koymuşlar. Seslerinin çıkmaması ve rahat kaçırabilmeleri için ilaç vermişler ,  yarı baygın durumdalar. Biz ilk müdahalelerini yapacağız daha sonra HAYTAP a   teslim edeceğiz."  diye  konuştu.

Veteriner hekim Zeynep İpek Görmüş de hayvan kaçakçılığına ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =