Muş'ta yola 'çığ' düştü

Muş’ta , kar nedeniyle  yol  açma çalışması yapan Karayolları'na ait 4 iş makinesinin bulunduğu bölgeye çığ düştü. Kar altında kalan araçlar , diğer iş makinalarıyla kurtarıldı.

haber7
0

Muş’un  Hasköy  ve Bitlis’in  Mutki  ilçesi arasında  yol  açma çalışması yapan  Muş  Karayolları 113 üncü Şube Şefliği ne ait 4 iş makinesinin bulunduğu bölgeye  çığ  düştü.

Çığ altında kalan araç diğer iş makinalarının yardımıyla bulunduğu yerden çıkarıldı. Olayda yara almadan çıkarılan operatörün durumumun iyi olduğu öğrenildi. Yaklaşık 4 saat kapalı olan yolda bekleyenler uzun kuyruklar oluşturdu.

Çığın düştüğü bölgeyi yeniden açmak için çalışma yapan ekipler , yolu yeniden açmak için çalışma başlattı. Bu sırada yolun açılmasını bekleyenler ,  yakınlarını cep telefonlarıyla arayarak  yola   çığ  düştüğünü haber verdi. Çığ düştüğü anda bölgede  yol  açma çalışması yapan operatörlerden Fikret Gökarslan , "Saat 09.00’dan bu yana  yol  açma çalışması yapıyoruz. Önümüzde savurma giderek yolu genişletiyordu. Birden  çığ  geldi ve savurma aracımız çığın altında kaldı. Savurmayı kurtardık. Şu anda 50-60 metrelik bölgede yolumuz kapalı. Mutki-Hasköy yolunda çalışma yapıyoruz" dedi. Yaklaşık 5 saatten bu yana yolun açılmasını beklediklerini belirten , Abdurrahman Selçuk ise "Beş saatten bu yana buradayız. Hasköy’den gelip İkizler köyüne gidiyoruz.  yola   çığ  geldi. Can kaybının olmaması sevindirici" diye konuştu. Karayolları nda saha formeni olan Bülent Dikmen de ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =