Rusya'dan nükleer tehdit: Hedefimizde sadece Avrupa olmaz

Moskova yönetimi Rusya'nın , INF'nin tamamen sona ermesi durumunda  nükleer  yetenekli füzeleri ülke geneline yayma gibi bir niyetinin olmadığını , ancak gerektiği halde bunu yapacak teknoloji ve üretim kapasitesine sa

haber7
0

ABD Başkanı Donald  Trump  ın geçtiğimiz yıl "Rusya Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması nı (INF) ihlal ediyor" suçlamasıyla başlayan gerilim ,  ABD  nin şubat ayı başlarında anlaşmadan çekilmesiyle yeni bir boyut kazandı.

İhlal suçlamalarını kabul etmeyen  Rusya  , müzakere talepleri karşılık bulamayınca  INF  anlaşmasında tarihi bir yol ayrımı için harekete geçti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir  Putin  , dün imzaladığı kararnameyle anlaşmanın  Rusya  yı bağlayan yükümlülüklerini resmen askıya aldı.

Moskova yönetiminden yapılan açıklamada , samimi girişimlerle anlaşmanın yeniden canlandırılabileceği , ancak mütabakat sağlanmaması halinde  Rusya  nın her hamleye karşılık vereceği belirtildi.

Ayrıca , anlaşmanın tamamen sona ermesi halinde  Rusya  nın ülke geneline nükleer füze yayma gibi bir politikasının olmadığını , gerektiği halde  Rusya  nın bunu yapacak teknoloji ve üretim kapasitesine sahip olduğu ifade edildi.

PUTİN UYARDI: HEDEFİMİZDE  sadece   Avrupa  OLMAZ

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan  Rusya  Devlet Başkanı  Putin  ise anlaşmanın sona ermesi halinde Rus füzelerinin yalnızca  Avrupa  daki Amerikan füzelerini değil , aynı zamanda  Rusya  ya karşı saldırı emrinin verilebileceği "karar merkezlerini" de hedef alacağı konusunda ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =