Pence'ten açık tehdit: Tolere edilmeyecek ve karşılıksız kalmayacak

 Venezuela  Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun , kendisine uyguladığı çıkış yasağını delerek Kolombiya'ya geçen muhalif lider  Juan Guaido  , Venezula'ya geri döndü.  ABD  Başkan Yardımcısı  Mike Pence  , "Gu

haber7
0

ABD nin ,  Kolombiya  aracılığı ile  Venezuela  ya yolladığı "insani yardımların" Venezuela ya sokulmaya çalışılması sırasında , ülkeden çıkış yasağını delerek  Kolombiya  ya giden muhalif lider  Juan Guaido  ülkesine geri döndü.

ABD Başkan Yardımcısı  Mike Pence  , Guaido nun ülkesine geri dönüşüyle ilgisi sosyal medya hesabında , "Guaido nun ,  Venezuela  ya güvenli bir şekilde dönmesi  ABD  için büyük bir öneme sahip. Guaido ya karşı yapılacak herhangi bir  tehdit  , şiddet eylemi ya da korkutma eylemi  Tolere   edilmeyecek  ve  karşılıksız  kalmayacak. Tüm dünya izliyor. Geçici Devlet Başkanı Guaido nun ,  Venezuela  ya güvenli bir dönüşüne izin verilmeli" ifadelerini kullandı.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton da "Başkan Guaido , ülkesinin insanlarına demokratik bir gelecek sağlama mücadelesine devam etmek için bugün güvenli bir şekilde  Venezuela  ya geri döndü.  ABD tamamıyla Guaido yu ve Ulusal Meclis i destekliyor. Guaido nun güvenliği garanti altına alınmalı. Tüm dünya izliyor" dedi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =