Test edildi, ilk kez denendi! Patlatıldığı an...

Bursa'yı dağ ilçelerine başlayan tünelde deneme patlatmaları başladı , barajın titreşim ölçümleri yapılacak.

haber7
0

Bursa nın dağ ilçelerine ulaşım için Doğancı Barajı yakınlarında ihale süreci tamamlanan 2 kilometrelik tünelin çalışmaları hızla devam ediyor. Tünel açımı için özel patlayıcı ile gerçekleştirilen deneme patlatmasında ,  Doğancı Barajı  nın etkilenip etkilenmeyeceği  Test  edildi.

AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten , "Tünelin patlatma çalışmalarının bugün ilk  kez  denemesini gerçekleştiriyoruz." dedi.

Uludağ ın eteklerinde  Doğancı Barajı  nın yanında inşa edilecek ve Orhaneli , Büyükorhan , Harmancık ilçelerine ulaşımı kolaylaştıracak olan tünelde çalışmalar devam ediyor. Tünelin açılması için gerçekleştirilen deneme patlatmaları için 4 delik açıldı. Bu deneme patlatmalar sonucu ,  Doğancı Barajı  nda titreşim ölçümleri yapılarak , herhangi bir şekilde etkileyip etkilemediği  Test  edildi.

Projeye göre Orhaneli yolunun 12. Kilometresinde yer alan tüneli patlatabilmek için piroteknik kaya kırıcı getirilirken çalışmaları yerinde inceleyen  AK Parti  Bursa Milletvekili Osman Mesten , “ Dağ bölgemizin en önemli sorunu olan yol sorunu çözecek olan  tünel  inşaatı başlamıştı. Bir kaç haftadır ana kaya kütlesinin patlatılmasıyla ilgili çalışmalar başlatılmıştı.

Alt yapı çalışmaları , teknik inceleme raporlarının alınmasının ardından şuanda patlatma ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =