Trump'a bu sefer kötü haber! Harekete geçtiler

ABD'de Demokrat milletvekilleri , Başkan Donald Trump'a yönelik adaleti engelleme , yolsuzluk ve gücü kötüye kullanma iddialarıyla ilgili geniş kapsamlı bir soruşturmayı Pazartesi günü başlattılar.

haber7
0

ABD Temsilciler Meclisi nin Adalet Komitesi , Trump ın oğulları Don Jr ve Eric in de aralarında bulunduğu aile üyelerinden ve yakın siyasi müteffiklerinden kendileriyle bilgi paylaşımında bulunmalarını talep etti.

81 kişiye gönderilen mektuplarda  Trump  ın ya da yönetimininin muhtemel görevi kötüye kullanma iddialarıyla ilgili belgeler istendi.

Beyaz Saray , Donald  Trump  a yönelik bu soruşturmayı "utanç verici" ve "istismarcı" olarak nitelendirdi.

Sözcü Sarah Sanders yaptığı yazılı açıklamada , "Bugün (Temsilciler Meclisi Adalet Komitesi) Başkan Jerrold Nadler , Kongre nin her iki kısmında özel savcı ve komiteler tarafından incelenmiş eski , sahte suçlamalara yönelik utanç verici ve istismarcı bir soruşturma açtı" dedi.

Açıklamada ,  Rusya  nın 2016  ABD  Başkanlık seçimlerine müdahalesiyle ilgili özel yetkili savcı Robert Mueller in yürüttüğü soruşturma kastedilerek , Demokratların bu soruşturmayı "Rusya tezgahları dağılmakta olduğu için korku içinde olduklarından ötürü" başlattıkları savunuldu.

Alışılmadık şekilde sert ifadeler içeren açıklamada , "Demokratlar gerçeğin peşinde değil , Demokratlar Başkan ın peşinde" denildi.

Trump da soruşturmayı "siyasi oyun" olarak nitelendirdi ama buna rağmen işbirliğinde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =