Kanada'dan terör örgütü PKK'ya büyük şok!

 Kanada  , ülkede bulunan Anadolu Kültür Vakfı'nın halktan topladığı yardım paralarını  terör   örgütü  PKK'ya yolladığını belgeleyerek , hayır kurumu statüsünü iptal etti.

haber7
0

Terör örgütü PKK’nın Kanada’daki paravan vakıflarından Anadolu Kültür Vakfı’nın ,  Kanada  Vergi İdaresi denetçilerinin denetimi sonunda örgüte para yolladığı ortaya çıktı.

Merkezi Kanada’nın Toronto kentinde bulunan ve 2011 yılından bu yana "hayır kurumu" statüsü ile halktan para toplayan vakfın hesapları , geçtiğimiz günlerde  Kanada  Vergi İdaresi (CRA) denetçileri tarafından incelemeye alındı.  Kanada  Vergi İdaresi müfettişlerinin denetim sonrası hazırladıkları raporda , "vakfın Suriye’deki sivillere , evsiz , aç ve muhtaç kadın ve çocuklara yardım" olarak topladığı paralardan , 160 bin  Kanada  dolarını (653 bin TL) terör örgütü PKK’ya yolladığı kaydedildi.

Raporda , "PKK’nın , Kanada’nın da kabul ettiği ve ilgili listeye aldığı bir terör örgütü olduğu; dolayısıyla , örgüt kaynaklarının PKK’nın siyasi çabalarını desteklemek için kullanılamayacağı" belirtildi.

Anadolu Kültür Vakfı’nın , PKK’nın veya  PKK  ile ilişkili grupların açıkça destekleyicisi olduğu kaydedilen CRA raporunda , vakfın "hayır kurumu" statüsünün iptal edildiği de kayıt altına alındı. Buna göre vakıf artık para ya da bağış toplama yetkisine sahip olamayacak.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =