Pakistan'dan korkutan açıklama: Durum ciddiyetini koruyor

Pakistan'ın Washington Büyükelçisi Asad Majeed Han ,  Pakistan  ve  Hindistan  arasındaki gerginliğin kısmen azaldığını fakat iki ülke arasındaki durumun  ciddiyetini  koruduğunu belirtti.

haber7
0

Amerika Birleşik Devletleri Barış Enstitüsü (USIP) tarafından düzenlenen "Pakistan ın öncelikleri" adlı panele katılan Büyükelçi Han ,  Pakistan  ın dış politikasını ve  Hindistan  ile yaşanan gerilimi değerlendirdi.

Han ,  ABD  ile olan ilişkilerinin  Pakistan  ın kuruluşundan bu yana devam ettiğini ve barış , ekonomi ve terörle mücadele kapsamında ortak hedefler izlediklerini belirtti.

Han , "ABD ile olan ilişkimiz , sonuç olarak belirleyici ve önemli. Birlikte çalıştığımız zaman olağanüstü başarılar elde ettik" ifadelerini kullandı.

Özellikle  Pakistan  Başbakanı  İmran Han  hükümetinin dış politikada insan dostu , kalkınma odaklı ve barış merkezli bir gündem izlemek için yeni bir  Pakistan  inşaa etmeye çalıştığını vurgulayan Han ,  ABD  ve diğer ülkelere  Pakistan  a yatırım yapmaları çağrısında bulundu.

PAKİSTAN KENDİNİ SAVUNMAYA DEVAM EDECEK

Hindistan ile olan gerginliğe de değinen Han ,  Pakistan  ın tüm barışçıl adımlarına rağmen  Hindistan  ın agresif ve provake edici adımlar atmaya devam ettiğini belirterek , şunları söyledi: "İki ülke olarak uçurumdan döndük. En azından şimdilik. Ama  Durum  hala  ciddiyetini  koruyor. Mesela  Hindistan  a ait savaş uçağının pilotunu geri teslim etmemizin hemen ardından sınır kontrol ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =