27 Mayıs 1960 darbesi ile başbakanlık koltuğundan indirilen ardından 17 Eylül 1961 yılında  idam  edilen Adnan Menderes ile ilgili darbecilerin dillendirdiği tüm yalanlar Sözcü Gazetesi tarafından gerçekmişçesine

haber7
0

Sinan Meydan imzalı yazıda Adnan Menderes in idamı meşrulaştırılarak ,  Başkan   Erdoğan  da yine  idam  ile  tehdit  edildi.

Sahibi Burak Akbay ın FETÖ den aranan ve yurtdışına kaçtığı bilinen  Sözcü  Gazetesi , 17-25 Aralık döneminden bu yana FETÖ nün değirmenine su taşıyan yayınlarını yetmezmiş gibi , bu kez de 1960 darbesini meşrulaştırarak üstü kapalı bir şekilde  Başkan  Recep Tayyip  Erdoğan  ı "idam" ile  tehdit  etti.

1957 de yapılan seçimlerle ilgili darbeci zihniyetin dillendirdiği tüm yalanları gerçekmişçesine sayfalarına taşıyan  Sözcü  , Adnan Menderis in  idam  edilmesini meşrulaştırarak aynı yalanlarla  Erdoğan  ı da üstü kapalı  tehdit  etti. Sinan Meydan imzalı "Nifak Cephesi nden Zillet İttifakı na Kafa Aynı Kafa" başlıklı  tam   sayfa  yazıda , 1960 darbesi sonrası  idam  edilen ve demokrasi şehidi olan Adnan Menderes , "gayrimeşru darbeci" gibi gösterilirken , tek parti döneminin tüm antidemokrat uygulamalarına imza atan İsmet İnönü "demokrasi kahramanı" gösterildi.  Sözcü  yazarı Sinan Meydan , daha da ileri giderek , Menderes in "demokrasi kahramanı" olmadığını savundu.

Darbeci zihniyetin baş aktörü olan İsmet İnönü yü aklayarak seçimle başa gelmiş Adnan Menderes i demokrasiyi yok etmekle suçlayan  Sözcü  yazarı Meydan , Menderes in "baskı rejimi" kurduğunu yalanını kaleme aldı. Darbe sonrası asılan Menderes in "darbenin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =