İlk kez bu kadar köşeye sıkıştı... Trump'a büyük şok

ABD Başkanı Donald  Trump  ve yakın çevresi hakkında ,  Rusya  soruşturmasında adaleti engellemek ve yolsuzluk yapmanın da olduğu birçok suçlamadan  soruşturma  başlatıldı.

haber7
0

Adalet Komitesi Başkanı Demokrat Jerrold Nadler , konuya ilişkin yaptığı açıklamada ,  Trump  ve  Trump  a yakın birçok isme tebligat gönderdiklerini ve soruşturmaya dair tüm belgeleri komiteye teslim etmeleri talebinde bulunduklarını söyledi.

Nadler , soruşturmanın ,  Rusya  nın , 2016 ABD başkanlık seçimlerine karıştığı ve  Trump  ile irtibat kurduğu iddialarını , buna ilişkin  Trump  tarafından cezai soruşturmalara olası müdahale , yolsuzluk , maaşta sahtecilik , gücün kötüye kullanımı , basın , güvenlik güçleri ve hukuk kurumlarına saldırı gibi birçok suçlamayı kapsadığını belirtti.

BELGE TALEBİMİZİ GÖNDERDİK

Nadler , "Kamu kaydı oluşturmak için belge talebimizi gönderdik. Gerekli bilgileri toplamak , kanıt elde etmek ve edindiğimiz bilgileri Amerikan halkıyla şeffaf bir şekilde paylaşmak için hızlı hareket edeceğiz." ifadelerini kullandı.

ABD medyasında yer alan bilgilere göre , tebligat ,  Trump  ,  Trump  ın oğlu Donald  Trump  Jr , damadı Jared Kushner , diğer aile üyeleri ,  Trump  ın seçim kampanyası direktörü ve danışmanlarının da dahil olduğu 81 kişiye gönderildi.

Söz konusu suçlamaların  Trump  ın görevinden alınması için yeterli dayanak oluşturduğu belirtilse de Nadler , soruşturmanın hedefinde bunun olmadığını dile getirdi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =