Piyasalar nefesini tuttu enflasyonu bekliyor!

Küresel  Piyasalar  , ABD ile Çin arasında yürütülen ticaret müzakerelerine ilişkin iyimserlikle pozitif seyrederken , yurt içinde bugün açıklanacak şubat ayı  enflasyon  verileri takip edilecek.

haber7
0

ABD ile Çinli yetkililer arasında yürütülen ticaret müzakerelerinde ilerleme kaydedildiği ve iki ülkenin gümrük tarifeleri savaşına son verecek bir anlaşmaya imza atabilecekleri yönündeki haber ve açıklamalar küresel risk iştahını artırdı. 

ABD de geçen haftanın son işlem gününde açıklanan imalat sanayi öncü verilerin beklentilerin altında kalması ve tüketici güven endeksindeki gerilemeye karşın pay piyasalarında ticaret müzakerelerine ilişkin iyimserlikle pozitif bir seyir izlendi. Dow Jones endeksi yüzde 0 ,43 , S&P 500 endeksi yüzde 0 ,69 ve Nasdaq endeksi yüzde 0 ,83 yükseliş kaydetti. 

Avrupa tarafında Brexit gelişmeleri ve İtalya finans sektörüne ilişkin riskler piyasaların odağında yer almaya devam ediyor. Bu hafta , perşembe günü Avrupa Merkez Bankası (ECB) faiz kararının piyasaların yönü üzerinde belirleyici olması bekleniyor. ECB nin faizlerde değişikliğe gitmemesi , ancak sözle yönlendirme ile ekonomik aktiviteye ilişkin risklere vurgu yapması öngörülüyor. Cuma günü açıklanan imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi verilerinin yatay seyri sonrası Almanya da DAX endeksi yüzde 0 ,75 , İngiltere de FTSE 100 endeksi yüzde 0 ,45 ve Fransa da CAC 40 endeksi yüzde 0 ,47 değer kazandı. 

Ticaret müzakerelerine ilişkin iyimserlikle yeni haftaya pozitif başlayan Asya piyasalarında , altının ons fiyatı cuma günkü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =