Bakan Kurum: O rakamlara yeniden döneceğiz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat  Kurum  , "Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi  enflasyon  oranı inşallah  yeniden  yüzde 6 sevilerine kadar gerileyecek , inşallah bizim tek haneli  enflasyon  rakamlarımıza 31 Mart'tan itibare

haber7
0

Kızılcahamam Belediye Nikah Salonu nda düzenlenen "Cumhur İttifakı Salon Toplantısı" programına katılan  Kurum  , burada yaptığı konuşmada , piyasalarda oluşturulmaya çalışılan panik havasının aldıkları ekonomik tedbirlerle dağıtıldığını söyledi.

Kurum , "Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi  enflasyon  oranı inşallah  yeniden  yüzde 6 sevilerine kadar gerileyecek , inşallah bizim tek haneli  enflasyon  rakamlarımıza 31 Mart tan itibaren  yeniden  döneceğiz" ifadesini kullandı.

Kızılcahamam Belediye Başkan Adayı Süleyman Acar ın ilçe için güzel projeler hazırladığını ifade eden  Kurum  , belediye binasının bulunduğu sokakta iyileştirme çalışmaları yapılacağını ve binanın karşısında da yaklaşık 10 dönümlük meydan projesini hayata geçireceklerini belirtti.

Kadirbey Kentsel Dönüşüm Projesi nin ilk etabının tamamlandığını ve hak sahipleriyle anlaştıklarını dile getiren  Kurum  , 170 konutun ihalesini TOKİ nin çok yakın zamanda yaparak , konutları hak sahibi vatandaşlara teslim edeceklerini bildirdi.

Tüm etaplar bittiğinde bin konutu Kızılcahamam a kazandırmış olacaklarına işaret eden  Kurum  , vatandaşın rızasının olmadığı hiçbir projeyi yapmak istemediklerinin altını çizdi.

Kurum , TOKİ nin bugüne kadar ilçeye 21 milyon liralık yatırım gerçekleştirdiğini de söyledi.

Kızılcahamam a ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =