Araç sahiplerine önemli uyarı: Hala devam ediyor

 TŞOF  Başkanı  Fevzi Apaydın  , "2017 yılından itibaren tüm plakalarda darphane mührü kullanılmaya başlandı. Buna rağmen  Hala  merdiven altında kaçak plaka basan ve dağıtan yerler var. Bu plakalar terör , gasp gibi s

haber7
0

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı  Fevzi Apaydın  , 2017 yılından itibaren tüm plakalarda darphane mührü kullanılmaya başlandığını belirterek , "Buna rağmen  Hala  merdiven altında kaçak plaka basan ve dağıtan yerler var. Bu plakalar terör , gasp gibi suç olaylarında kullanılabiliyor." ifadesini kullandı. 

 

 

Apaydın , yazılı açıklamasında , "sahte plaka"lara karşı uyarıda bulundu.

Sahte plaka kullanımını önlemek amacıyla 2017 yılından itibaren tüm plakalarda "darphane mührü" kullanılmaya başlandığını anımsatan Apaydın , "Bu mühürlerin üzerinde her bölgenin kodu ve T.C rumuzu var. Darphane mühürlerinin sahte yapılma imkanı yok." değerlendirmesinde bulundu.

 

 

Mühürlerin , ülke genelinde sadece plaka basım yetkisi olan  TŞOF  a bağlı odalarda basıldığını vurgulayan Apaydın , kayıt tesciline gelen araçlara da bu mühürlerin bulunduğu plakaların takıldığını bildirdi.

Darphane mührü olmayan plakaların artık araç muayenelerinden de geçemediğine dikkati çeken Apaydın , "Buna rağmen  Hala  merdiven altında kaçak plaka basan ve dağıtan yerler var. Bu plakalar terör , gasp gibi suç olaylarında kullanılabiliyor. Denetimler artırılarak , APP plaka satışlarının önüne geçilmeli." ifadelerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =