37 yıl sonra aynı makam odasında

Milli Savunma Bakanı  Hulusi Akar  ve TSK'nın komuta kademesinin Ağrı'ya yaptığı ziyarette 12. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'nı da ziyaret etti.

haber7
0

Burada çalışmalara ilişkin brifing alan Akar , bölgedeki birliklerin komutanlarıyla bir araya geldiği toplantıda talimatlar verdi.

12. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığında 1982 yılında kurmay yüzbaşı rütbesiyle bölük komutanlığı yapan Akar ile 1992 de yarbay olarak tabur komutanlığı yapan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler , eski  makam  odalarını ziyaret etti , anılarını paylaştı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler , yıllarca önce görev yaptıkları birlikte inceleme ve denetlemelerde bulundu. Akar 37 sene önce , Orgeneral Güler ise 27 sene önce görev yaptığı  makam  odasına yeniden oturdu , o dönem yaşadıkları bazı anıları paylaştı.

Milli Savunma Bakanı  Hulusi Akar  , beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler , Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar , Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile inceleme ve denetlemelerde bulunmak üzere dün gittiği

Ağrı da , 12. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığını da ziyaret etti.

Komutanlığa gelişinde tören kıtasını selamlayan sonrasında birlik özel defterini imzalayan Bakan Akar , çalışmalara ilişkin brifing aldı , bölgedeki birliklerin komutanlarıyla yaptığı toplantıda talimatlar verdi.

Ziyaret sırasında Bakan Akar ve Orgeneral Güler in ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =