Ağrı’da ilk kez fabrika açıldı

Ağrı’da "Tekstil Kent Projesi" kapsamında ilk defa bir  fabrika  açıldı. İlk etabta 150 kadının istihdam edileceği  tekstil  fabrikasında hedef işçi sayısını 400'e çıkarmak.

haber7
0

Ağrı’da bir  tekstil  şirketinin başvurusu ile  Ağrı  Valiliği ve  İŞKUR  bünyesinde eğitim gören Ağrılı 150 kadın sertifika aldı.

 

 

Kadınların sertifikalarını almalarının ardından Ağrı’da ilk  kez  bir  fabrika  açılarak kadınlar istihdam edildi.  Ağrı  Valisi Süleyman Elban’ın çabalarıyla kurulan  fabrika  , kentte işsizlik oranını düşürdü.

 

 

Fabrikanın sahibi Hanifi Polat , "İŞKUR bünyesinde 150 kişi eğitimlerini tamamlayarak başladı.

Tekstilimizde büyük işler almaya başladık. İlk hedefimiz işçi sayımızı 400’e çıkarmak. Daha sonraki süreçlerde ise ihtiyaca göre  tekstil  fabrikalarımızın devamlarını açarak belki de bu sayıyı binlere çıkaracağız. İşletmemizin açılma sürecinden bu yana Milletvekilimiz Ekrem Çelebi , Valimiz Süleyman Elban , Savcı Sayan , Abbas Aydın gibi isimlerin büyük desteklerini aldık" dedi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =