'FETÖ'nün devlete sızmasının sebebi 28 Şubat'

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu , "FETÖ’nün  devlete  bu kadar fazla  sızmasının  birincil  sebebi  28 Şubat'tır. Bunun iyi tespit edilmesi gerekir." dedi.

haber7
0

Akbaşoğlu , Çankırı da  AA muhabirine yaptığı açıklamada , Türkiye nin 28  Şubat  1997 de postmodern bir darbe ile karşı karşıya geldiğini anımsatarak , bin yıl sürecek denilen ve milletin değerleriyle savaşan yaklaşımın temelinin Pentagon kararlarına dayandırıldığını belirtti.

 

 

Akbaşoğlu , "Milletimizin feraseti ve basiretiyle o günler geride kaldı. O gün yaşanan başörtüsü , katsayı zulmü bu ülkenin evlatlarına yönelik demokratik , ekonomik , eğitim alanına ilişkin müdahaleler AK Parti iktidarıyla beraber vesayet odaklarının tarihe gömülmesiyle sona erdi." ifadesini kullandı.

- "AK Parti nin gelmesiyle sorunlar millet lehine çözümlendi"

 

 

Dış odakların müdahaleleriyle Türkiye nin çok sayıda darbe yaşadığını , 28  Şubat  ın da tarihe geçtiğini anlatan Akbaşoğlu , "Milletin başörtüsüyle , özgürlüğüyle , ekonomik refahıyla , birtakım fişlemelerle bambaşka bir Türkiye tablosu ortaya çıktı ancak milletin feraseti ve basireti , bu konudaki sabrı , metaneti ve AK Parti nin de 2002 den itibaren iktidara gelmesiyle bütün bu sorunlu alanlar millet lehine , devlet lehine çözümlenmiş oldu. Bunun kıymetini iyi idrak etmemiz gerekiyor." değerlendirmesinde bulundu.

Akbaşoğlu , 12 Eylül 1980 askeri darbesi ve 28  Şubat  1997 deki postmodern darbenin FETÖ yü ulusal ve uluslararası anlamda ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =