Fatma Betül Sayan Kaya: 28 Şubat'ı 5 yılda bertaraf ettik

İstanbul Üniversitesi'nin doktora Salonunda düzenlenen "Postmodern Bir Darbenin Anatomisi" konferansında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı  Fatma   Betül   Sayan   Kaya  , AK Parti'nin iktidara gelmesiyle 28  Şubat 

haber7
0

İstanbul Üniversitesi nde düzenlenen "Postmodern Bir Darbenin Anatomisi" konferansına , AK Parti Genel Başkan Yardımcısı  Fatma  Betül  Sayan   Kaya  katıldı.

Burada olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen  Kaya  , çok acı günler yaşadıklarını ancak bu günlerin ders alınması gereken günler olarak kalması gerektiğini vurguladı.

Daha önceki darbelerden farklı Bundan tam 22 yıl önce seçilmiş hükümete karşı bir darbe girişiminde bulunduğunu anlatan  Kaya  , bunun daha önceki darbelerden farklı geliştiğini anlattı.

Postmodern darbe 28  Şubat  ın , ordunun , medya , yargı ve sivil toplum kuruluşlarını kullanarak hükümeti istifa etmek zorunda bıraktığı bir süreç olduğunu dile getiren  Kaya  , bu nedenle bu darbenin "postmodern" olarak anıldığını kaydetti.

Merhum Başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın ölüm yılı dolayısıyla kendisini rahmetle yad ettiğini belirten  Kaya  , 28  Şubat  sürecinde gelişen olayları ve Erbakan ın hükümeti kurma sırasında yaşadığı zorlukları anlattı.

Baskılara maruz kaldık Kaya , hiçbir somut gerekçesi olmayan sebepler ve medyanın yalan manşetleriyle 28  Şubat  sürecinin yaşandığını ifade ederek , "O dönem MGK nın 18 maddelik kararlar silsilesini baskı altında imzalatmak için rahmetli hocamızla çok uğraştılar. Hükümetin düşmesinin ardından çok baskılara ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =