Samsun Valiliği'nden kenevir açıklaması!

 Samsun  Valisi Osman Kaymak , "Samsun'da  kenevir  üretiminin yanı sıra sanayisinin de kurulmasını önemsiyoruz. Burada üretimi gerçekleştirip sanayisini başka yerde yaptırmak , işin hizmetini yapıp karını başkasına

haber7
0

Kaymak , kentteki bir restoranda Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Çarşamba Ticaret Borsası tarafından  kenevir  ekimiyle ilgili düzenlenen toplantıda ,  Samsun  un bir tarım kenti olduğunu ,  kenevir  üretimi konusunda da önemli bir yerde bulunduğunu söyledi.

Samsun un tarımdan elde ettiği geliri değerlendirerek sanayileşmesini tamamlayamadığını belirten Kaymak , "Geçmişte çok iyi bir sanayi kentiyken bunu devam ettiremedi ve yürüyen akımdan nasibini alamadı ama çok da geçmiş değil. İnşallah ilerleyen zamanda biz de bunu gerçekleştireceğiz." diye konuştu.

Kaymak ,  Samsun  dan giden akademisyenlerin de katılımıyla  Cumhurbaşkanlığı  Külliyesi nde  kenevir  eylem planı hazırlandığını anlatarak , şöyle devam etti:

"Türkiye genelinde  kenevir  üretimi ve işlenmesi , Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde geliştirilmeye çalışılıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın buna işaret etmesi bizim için çok önemli bir güç. Çünkü onun işaretinden sonra süreç olumlu oluyor , ilgili kanunlar çıkartılıyor ama biz yereldekiler de inanıp el ele verirsek çok güzel yol alırız.  Samsun  da  kenevir  üretiminin yanı sıra sanayisinin de kurulmasını önemsiyoruz. Burada üretimi gerçekleştirip sanayisini başka yerde yaptırmak , işin hizmetini yapıp karını başkasına yedirmektir. Keneviri hem üreteceğiz hem de sanayisini kuracağız. Şu an yeterli ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =