Bugün son gün (28 Şubat) : Borcunu ödeyen emekli olabilecek!

Hükümet , 45 bine yakın işletmede çalışan ve yaklaşık 2 milyon kişiyi ilgilendiren (GSS)  prim  borcu olduğu için  emekli  olamayanlara tanına ikinci fırsat için  Bugün  (28  Şubat)  son gün...  GSS   prim  borcunuzu

haber7
0

SGK prim borcu yapılandırma için 28 Şubat yani bugün son gün...  Borcunu  ödeyen  emekli  olabilecek. Eksik primleri olduğu için emekli olmayan yaklaşık 2 milyon kişiyi ilgilendiriyor. Emekli olma şartları nelerdir? Emeklilik günü nasıl hesaplanır... SGK  prim  borcu yapılandırma hakkındaki tüm detayları sizler için derledik...

 

 

Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) olan  prim  borçları ile vergi borçlarını 7143 sayılı Kanun kapsamında geçen yıl yapılandıranlara tanınan ek süre 28 Şubat’ta sona eriyor.

Yapılandırıldığı halde ödenmeyen  borç  tutarını on gün içinde SGK’ya ödeyenler sağlık hizmetinden yararlanabilecek. Genel sağlık sigortası (GSS)  prim  borçlarını 28 Şubat’a kadar ödeyenlerden gecikme faizi ve gecikme cezası alınmayacak.SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı , geçtiğimiz günlerde katıldığı televizyon programında konu ile alakalı şunları söyledi:

 

 

"Vatandaşlarımız bir bankadan bile TC kimlik numarası ile  ödeme  yapabilecekler. Bir şekilde müracaat edip bizim kayıtlara girenler 29 Şubat a kadar ödemeyi yapabiliyor. GSS PRİM BORCU NASIL ÖDENİR?

31 Ağustos olan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =