Fidan'dan önemli açıklamalar! Konferans verdi

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Dr. Hakan  Fidan  , ''Bölgesel Güvenlik Değerlendirmesi'' konulu  Konferans  vermek üzere YÖK'te akademisyenlerle bir araya geldi.

haber7
0

MİT Başkanı  Fidan  ,  Konferans  öncesinde Yükseköğretim Kurulu ( YÖK) Başkanı Prof. Dr. M.A. Yekta Saraç ile görüştü.

 

 

Başkanı Saraç’ın makamında gerçekleştirilen görüşmenin ardından  YÖK   Konferans  Salonu’nda  MİT  Başkanı  Fidan  tarafından verilen   Bölgesel Güvenlik Değerlendirmesi   konulu konferansa geçildi. 

Yükseköğretim tarihimizde bir ilk niteliğinde olan konferansa Ankara Valisi Vasip Şahin ,  YÖK  Üyeleri , ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün , Türkiye deki bütün üniversitelerin rektörleri ile üniversitelerdeki siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler alanındaki yöneticiler ve akademisyenler katıldı. 

 

 

Başkan Saraç ın konuşmasının ardından  MİT  Başkanı Dr. Hakan Fidan tarafından  Bölgesel Güvenlik Değerlendirmesi  konulu  Konferans  verildi. 

ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE BÖLGEYİ BEKLEYEN RİSKLER

Başkan  Fidan  ,  Bölgesel Güvenlik Değerlendirmesi  başlıklı konuşmasında; küresel gelişmelerin genel değerlendirmesini yapmasının ardından , bölgesel alandaki güvenlik değerlendirmesine yer vererek , önümüzdeki dönemde bölgemizde yaşanması muhtemel gelişmeler ile ülkemizi bekleyen risklere değindi. 

Başkan  Fidan  , konferansta yaptığı konuşmada ülkemizin jeostratejik ve jeopolitik konumundan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =