Yalova Belediyesi'nin çöp araçları haczedildi

CHP'li  Yalova  Belediyesi'nin 250 milyon TL borcu yüzünden  çöp   araçları  haczedilince , şehirde  çöp  dağları oluşmaya başladı.

haber7
0

Trafikten men edilen ve üzerinde haciz bulunduğu için yasa dışı çalıştırılan belediye çöparaçları ile hastalık yaymaya başlayan çöpler hakkında konuşan Cumhur İttifakı AK Parti  Yalova  Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya , Yalova’yı içine düşürüldüğü bu durumdan çıkarmak için hemen şimdi destek vermeye hazır olduklarını açıkladı.

Belediye yönetimi döneminde şehir girişinden kaldırılan çöp dağlarının ardından ,  Yalova  Belediyesi’nin ilgili firmaya kira bedelini ödemediği gerekçesi ile haciz edilen çöp araçları çöpleri toplayamadığı için , bu sefer kent merkezinde aynı manzara ile karşı karşıya kalındı.

"ARAÇLAR OTOPARKTAN ÇIKARILAMIYOR"

Yusuf Ziya Öztabak , kamuoyu sağlığını tehdit eden soruna dikkat çekerek , "Yalovamız zor günlerden geçiyor. Yalova  Belediyesi  ne ait bir grup araç ücretlerin ödenememesi nedeni ile bağlama kararı çıkarılmasının ardından otoparktan dışarıya çıkartılamıyor. Hakkında bağlama kararı olan araçlar ise geçici çözüm ve günü kurtarmak adına plakası kapatılarak , gizlenerek işlem yapılmasından kaçırılıyor. Durumun devam etmesi halinde yakında kent merkezindeki çöplerin toplanamayacak olmasından dolayı ortaya çıkacak sağlık tehditleri ile maalesef karşı karşıya kalacağız." dedi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =