Lütfü Oflaz’dan 28 Şubat çağrısı

 28 Şubat  darbesi döneminde başlattığı yürüyüşle adından söz ettiren  Lütfü   Oflaz  , haber7.com'a önemli açıklamalarda bulundu.

haber7
0

Yazar , düşünür  Lütfü Oflaz  ,  28 Şubat  darbesi döneminde üniversitelere başörtülülerin alınmaması zulmüne karşı dindar gençlerle solcu gençlerin el ele yürüdüğü o ünlü yürüyüşü başlatmıştı. Lütfü Oflaz’ın başlattığı el ele yürüyüşü  28 Şubat  döneminin en etkili eylemiydi.  Lütfü Oflaz  , 12 Eylül darbesi döneminde de darbecilere karşı ortaklaşa mücadele etmeleri için İslamcıları , devrimcileri , ülkücüleri bir araya getiren oluşuma öncülük etmişti. Tarihimizde darbecilerin tanklarının karşısında ilk duran kişi olan  Lütfü Oflaz  , darbe döneminde hukuksuz yargılamaların , yargısız infazların , işkencelerin son bulmasını da içeren ilk insan hakları kampanyasının başlatıcısıdır. Darbelere karşı gösterdiği destansı direnişlerle efsaneleşen  Lütfü Oflaz  ile  28 Şubat  darbe dönemini konuştuk.

“28  Şubat  ASKERİ FAŞİZMDİR”

-28  Şubat  deyince aklınıza ne gelir Lütfü Bey?

-28  Şubat  deyince aklıma dindar insanlara ve onların temsilcisi durumundaki Başbakan Necmettin Erbakan’a yapılan eziyetler gelir. Bu bağlamda Necmettin Erbakan’a , Genelkurmay Başkanlığını ziyareti sırasında , kabadayı özentisi subaylar tarafından omuz atılması gelir. Yine o dönemde Necmettin Erbakan’a , general rütbesini taşıyan bir komutanın televizyonlarda ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =