Karabük'te tavuklu pilav yiyen 74 kişi zehirlendi

Karabük'te 74  kişi  bir restoranda yedikleri yemekten sonra rahatsızlanarak hastaneye başvurdu. Vali Fuat Gürel yaptığı açıklamada , "Şu an için toplam 74  kişi  müracaat etmiş , hızlı bir şekilde tedavi s&uu

haber7
0

Esnaf Günleri etkinliği kapsamında , Kent Meydanı na kurulan çadırda satılan  tavuklu  pilavdan  yiyen  ve aralarında yabancı uyrukluların da bulunduğu 17’u çocuk 74 kişide , karın ağrısı ve mide bulantısı meydana geldi.

AA nın haberine göre bu arada olayın ardından  Karabük  Valisi Fuat Gürel , Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ ve İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı hastanelerdeki vatandaşları ziyaret etti , yetkililerden bilgi aldı.

Hastane çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Gürel , akşam saatlerinden itibaren zehirlenme şüphesiyle hastanelere başvuran  kişi  sayısının 74 e ulaştığını bildirdi.

Hastaların hızlı bir şekilde tedavilerine başlandığını aktaran Gürel , "Şu an için toplam 74  kişi  müracaat etmiş , hızlı bir şekilde tedavi süreçlerine başlandı. Allah a şükür herhangi bir sıkıntı yok. Bunlardan 17 si çocuk. Esnaf günleri çadırında yedikleri  pilav  ve tavuktan kaynaklandığını düşünüyoruz." diye konuştu.

Vali Gürel , vatandaşların durumlarının iyi olduğunu , ancak tedbir amacıyla müşahede altında tutulduklarını kaydetti.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =