ABD'den PKK/YPG'ye uyarı! Hepsini keseriz

ABD'nin Irak ve Suriye'de terör örgütü DAEŞ Karşıtı Koalisyon Komutanı Korgeneral  Paul LaCamera  , terör örgütü PKK/YPG'nin uzantısı SDG'nin Rusya'ya yada  Esed  rejimine yaklaşması vey

haber7
0

Dün yaptığı açıklama ile Beşar  Esed  , terör örgütü  PKK/YPG  nin uzantısı  Suriye  Demokratik Güçleri ne (SDG) çağrıda bulunduktan sonra ,  ABD  li Komutan Paul LaCamera , terör örgütü  SDG  nin  Rusya  ve  Şam  yönetimine yaklaşması ve iş birliği yapması halinde , örgüt ile yaptıkları ortak çalışmaya son vereceklerini ve askeri yardımları keseceklerini duyurdu.

TERÖR ÖRGÜTÜ YENİ HAMİ ARAYIŞINDA

ABD Başkanı Donald Trump ın  Suriye  den çekilme kararı almasıyla örgüt kendisine sahip çıkacak yeni bir devlet arayışına girmişti.  Fransa  başta olmak üzere bir çok ülke ile masaya oturan PKK/YPG/SDG , umduğunu bulamayınca  Esed  ve  Rusya  ya yanaşmaya başlamıştı.  Esed  ve örgüt masaya oturmuş ancak herhangi bir sonuç alınamamıştı.

"TÜRKLERİN KÖLESİ OLMAYIN"

İç savaşın patlak verdiği 2011 yılından bu yana ülkesindeki masum insanları katleden  Esed  , dün yaptığı açıklamada isim vermeyerek  PKK/YPG  ye çağrıda bulunmuştu.

Esed , "Sizi devletinizden başka kimse korumaz. Eğer ülkeyi savunmak için kendinizi hazırlamazsanız , onların (Türklerin) kölesi olmaktan başka bir şey yapamazsınız. Amerikalılar sizi satacaktır.  Suriye  ordusundan başka kimse sizi koruyamaz" şeklinde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =