İngiltere'ye tehdit gibi uyarı! Yıkıcı olur...

ABD’li otomotiv şirketi  Ford  , İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) anlaşma olmadan ayrılmasının  Yıkıcı  etkileri olacağını duyurdu.

haber7
0

Ford’dan yapılan açıklamada , İngiltere’nin AB’den anlaşmasız bir  şekilde ayrılmasının şirketin ülkedeki yatırım planlarını etkileyebileceği  belirtilirken , “Bu şekilde bir durum İngiliz otomotiv endüstrisi ve Ford’un  ülkedeki üretim faaliyetleri açısından  Yıkıcı  olur. Avrupa’daki işimizde  rekabetin korunabilmesi gereken her şeyi yapacağız.” ifadeleri kullanıldı.

Otomotiv şirketi halihazırda İngiltere’de toplam 13 bin kişiyi  istihdam ediyor.

İngiliz The Times gazetesinin bugün yayımlanan haberinde ise şirketin  bir temsilcisinin  İngiltere  Başbakanı Theresa May yaptığı telefon görüşmesinde ,  Ford’un  İngiltere  dışında alternatif fabrikalar için hazırlık yaptığını söylediği  öne sürüldü.

Ford’dan geçtiğimiz ay yapılan açıklamada ise ,  İngiltere  nin AB’den  anlaşmasız ayrılması durumunda 1 milyar dolarlık bir masrafla yüz yüze kalacağı  bildirilmişti.

AB referandumunun yapıldığı Haziran 2016 dan bu yana yatırım  planlarını rafa kaldıran pek çok finans sektörü dışındaki şirket de  belirsizliklerin yüksek olması nedeniyle operasyonlarının bir bölümünü alternatif  ülkelere kaydırmaya başlamıştı.

İngiliz Sanayi Konfederasyonu (CBI) Başkanı Carolyn Fairbairn , 30  Ocak ta yaptığı açıklamada , İngiliz şirketlerin ülkenin Avrupa Birliği’nden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =