ABD'den NATO toplantısında yeni PKK/YPG teklifi!

Uluslararası koalisyonun başını çeken  ABD  , Suriye'de gözlemci misyonunu sürdürerek , YPG'li teröristlere kalkan olmanın hesaplarını yapıyor.

haber7
0

Suriye den çekilme kararı alan Amerika Birleşik Devletleri , ülkenin kuzeydoğusunda gözlemci misyonu başlatılması seçeneğini , NATO müttefikleriyle görüştüğünü açıkladı.

 

 

Konuyu gündeme taşıyan isim ,  James Mattis  in istifası ile boşalan ABD nin Savunma Bakanlığı koltuğunu vekaleten üstlenen  Patrick Shanahan  oldu.

ULUSLARARASI KOALİSYON KALSIN ÖNERİSİ

 

 

Shanahan ,  Brüksel  deki  NATO  Savunma Bakanları toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada , "ABD nin Suriye den çekilmesi sonrasında güvenlik ve istikrarın nasıl sağlanabileceği" konusunda müttefikler arasında görüşmeler yapıldığını belirterek , "Bu bağlamda DEAŞ la mücadele uluslararası koalisyonu kesinlikle bir seçenektir" diye konuştu.

NATO SURİYE DE DOĞRUDAN GÖREV ALMADI

NATO ,  Suriye  de doğrudan görev almasa da  Türkiye  de konuşlu AWACS keşif uçaklarıyla , uluslararası koalisyona destek sağlıyor.  NATO  , ayrıca geçen yıl Irak ta güvenlik güçlerinin eğitimi için bir program başlatmıştı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =