Nicolas Maduro BBC'yi pişman etti

 Venezuela  Devlet Başkanı  Nicolas   Maduro  , ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin , ülkesindeki krizin nedeni olduğunu belirterek , "Venezuela'yı ele geçirmek için savaş çığırtkanlığı yapıyorlar." dedi

haber7
0

İngiliz kamu yayın kuruluşu  BBC  ye açıklamalarda bulunan  Maduro  , Trump ın Beyaz Saray ekibini , ırkçı örgüt Ku Klux Klan a benzeterek , "Bu , ABD imparatorluğunun , Beyaz Sarayı yöneten aşırı sağın ,  Venezuela  yı ele geçirmek için verdiği siyasi bir savaş.  Venezuela  yı ele geçirmek için savaş çığırtkanlığı yapıyorlar." diye konuştu.

"Beyaz Saray daki bu aşırıcı grubun güçlü dünya kamuoyu tarafından yenilgiye uğratılacağını umduğunu" kaydeden  Maduro  , sadece kendi çıkarını düşünen ABD nin  Venezuela  dan "nefret ettiğini" söyledi. KİMSEYE MUHTAÇ DEĞİLİZ

ABD nin , Kolombiya da beklettiği insani yardımın ülkeye girmesine niçin izin vermediği sorulan  Maduro  , ülkesinin , halkının ihtiyaçlarını karşılayacak kapasiteye sahip olduğu ve kimseden dilenmeye muhtaç olmadığı yanıtını verdi.

Venezuela nın , başta ABD ve İngiltere olmak üzere çeşitli ülkelerdeki milyarlarca dolarlık varlığının dondurulduğunu belirten  Maduro  , ABD nin bu yolla ülkeye "askeri bir müdahaleye zemin oluşturacak insani kriz yaratmaya niyetlendiğini" ifade etti.

AÇLIK ÇEKEN BİR ÜLKE DEĞİLİZ

Uluslararası medyanın  Venezuela  ile ilgili var olmayan bir hikaye uydurduğunu anlatan  Maduro  , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =