Donald Trump çağrı yaptı: İstifa et

ABD Başkanı  Donald   Trump  , son günlerde anti-semitizm tartışmalarıyla gündeme gelen Müslüman Kongre üyesi Ilhan Omar'ın Kongre'den ya da görev yaptığı komiteden istifa etmesi gerektiğini bildirdi.

haber7
0

ABD Başkanı  Trump  , Beyaz Saray daki kabine toplantısında basın  mensuplarına gündemi değerlendirdi.

Amerikan kamuoyunda son günlerde "anti-semitizm" tartışmalarıyla  gündeme gelen Müslüman Kongre üyesi Omar hakkındaki bir soruyu yanıtlayan  Trump  ,  istifa çağrısı yaptı.

Trump , "Bence kendisi ya Kongre den ya da kesinlikle Temsilciler  Meclisi Dış İlişkiler Komitesi ndeki görevinden istifa etmelidir. Anti-semitizmin  ABD Kongresi nde yeri yok. Kongre üyesi Omar ın özrü de yeterli değildi."  değerlendirmesini yaptı.

Trump konuyla ilgili dün yaptığı açıklamasında da "Bence o (Ilhan  Omar) kendisinden utanmalı. Berbat bir açıklamaydı ve özrün de yeterli olduğunu  düşünmüyorum." ifadelerini kullanmıştı.

Kongreye giren ilk başörtülü Müslüman kadın unvanını taşıyan Omar ,  hakkındaki anti-semitizm suçlamalarına karşılık Twitter dan dün açıklama  yapmıştı. Amerikalı Yahudilerden özür dileyen Omar , İsrail in ABD deki lobicilik  faaliyetlerinin göz ardı edilmemesi uyarısında bulunmuştu.

Anti-semitizmin gerçek olduğunu belirterek , bunu kendisine öğreten  Yahudi arkadaşlarına teşekkür eden Omar , "Amacım Yahudi seçmenlerimi ve Amerikalı  Yahudileri kırmak değildi. Kimliğim üzerinden bana saldıranlardan da beklediğim  gibi her zaman geri adım atmaya ve eleştiri yoluyla düşünmeye istekli olmalıyız.  Bu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =