VakıfBank'a yurt dışından yeni kaynak

 VakıfBank  , İpotek Teminatlı Menkul Kıymet (İTMK-covered bond) programı kapsamında uzun vadeli ve düşük maliyetli TL cinsi ihraçlar gerçekleştirmeye devam ediyor

haber7
0

VakıfBank tan yapılan açıklamaya göre , banka , İTMK-covered bond programı kapsamında 2019 yılının ikinci işlemine imza attı.

Tahsisli satış formatında gerçekleştirilen ihraç işleminin büyüklüğü 1 milyar 118 milyon TL olurken , işlemin vadesi ocak ayında gerçekleştirilen işleme benzer şekilde yine 8 yıl olarak belirlendi. Böylece henüz yılın başında VakıfBank’ın 2019 yılında İTMK-covered bond programı kapsamında gerçekleştirdiği ihraç tutarının büyüklüğü 1 ,5 milyar TL yi aştı.

"İTMK PROGRAMINI EN AKTİF KULLANAN TÜRK BANKASIYIZ"

VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan , konuya ilişkin değerlendirmesinde , 2016 yılında hayata geçirilen konut kredilerine dayalı İTMK-covered bond programı kapsamında ,  yurt  içi ve  yurt  dışına hem avro hem de TL cinsinden son derece başarılı ihraçlar gerçekleştirdiklerini belirterek , şunları kaydetti:

"Yurt  dışından  teminatsız borçlanma maliyetlerinin yükseldiği bir dönemde gerek yüksek kredi notu gerekse sağlam teminatlı yapısı ile covered bond programımız bize uluslararası piyasalardan uzun vadeli ve düşük maliyetli fonlama imkanı sağlıyor. Aynı zamanda bu tür kaynaklar , uluslararası piyasalarda bankamıza ve ülkemize duyulan güveni de teyit etmesi açısından gurur vericidir.

Gerçekleştirdiğimiz bu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =