Hamas'tan 'Yüzyılın Anlaşması'na tepki: Reddedilmesi gerek!

 Hamas  Siyasi Büro Üyesi Musa  Ebu Merzuk  , ABD’nin  Filistin  konusundaki yaklaşımını eleştirerek , “Bölgemizdeki krizin çözümü için Gazze’nin statüsüne ilişkin tüm müzaker

haber7
0

Ebu Merzuk , Filistinli ana siyasi örgütlerin temsilcileri ve Rus yetkililer arasında gerçekleştirilen temaslar kapsamında bulunduğu Moskova’da , Rusya Bilimler Akademisi Şarkiyat Enstitüsünde bir konuşma yaptı.

 

 

Filistin ve  İsrail  arasındaki krize ilişkin Ebu Merzuk , “Krizin çözümü için Gazze’nin statüsü konusunda tüm müzakerelerin durdurulması ve ABD’nin sunduğu Yüzyılın  Anlaşması  nın  Reddedilmesi  gerekiyor.” diye konuştu.

Ebu Merzuk ,  Gazze  ve Batı Şeria’nın ayrılmasının da  Reddedilmesi  gerektiğine dikkati çekerek , “Kudüs’ün Filistin’in başkenti olarak tanınarak Filistinli mültecilerin bölgeye geri dönme haklarının sağlanması gerekmektedir.” dedi.

 

 

Gazze Şeridi’ne yönelik kuşatmanın da sona ermesinin önemini vurgulayan  Ebu Merzuk  , “Gazze ve Batı Şeria’nın tek başkan altında , birleşik bir yönetimle ulusal birlik haline getirilmesi de elzemdir.” ifadesini kullandı.

Moskova’da bulunan Filistinli yetkililerin , bugün Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov tarafından kabul edilmesi bekleniyor.

"YÜZYILIN ANLAŞMASI" PLANI

ABD Başkanı Donald Trump ın İsrail-Filistin meselesinin çözümü konusunda öne sürdüğü Suudi Arabistan , Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =